1958 Mersin doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve 1984 yılında Emek Hukuk Bürosu’nun kurucu ve yönetici ortağı olarak meslek hayatına atılmıştır. 1987’de Canacankatan Avukatlık Bürosu’nu kurmuştur.

Çok sayıda saygın banka, şirket, işadamı ve siyasetçinin, görsel ve yazılı medyaya yansıyan, kamuoyunun yakından bildiği ve takip ettiği birçok davasında, ‘hukukun üstünlüğü ilkesi’ne olan vazgeçilmez inancı ile görev almıştır.

Birçok sivil toplum ve meslek kuruluşunda üyelik ve yöneticilik görevlerine devam etmektedir. Bunlardan başlıcaları; Türk Ceza Hukuku Derneği, Mersin Liseliler Derneği, Confrérie de la Chaîne des Rôtisseurs, Galatasaray Spor Kulübü, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (GSYİAD), 1905 Kültür ve Sanat Derneği, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD), Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG/MEWA), AK-KA Grup Şirketleri Baş Hukuk Müşavirliği, Vakko Holding Hukuk Müşavirliği, The Power Group Baş Hukuk Müşavirliği, Merit International Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyeliği ve Baş Hukuk Müşavirliği, Net Holding Baş Hukuk Müşavirliği, DHL Worldwide Express ve DHL Global Forwarding Hukuk Müşavirliği’dir.